Artykuły i porady

Jak obniżyć cenę za OC?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 Głosów)

Jak obniżyć cenę za OC?

Porównanie ubezpieczeń OC u różnych ubezpieczycieli potrafi przynieść zaskakujące wyniki. Często okazuje się bowiem, że OC wykupione u jednego ubezpieczyciela może być nawet o ponad 300 złotych tańsze niż innego. Skąd wynikają takie różnice w cenie i czy w takim razie i czy można w takim razie obniżyć koszty za ubezpieczenie OC?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, każde towarzystwo stosuje swój własny kalkulator ubezpieczenia. Zazwyczaj ubezpieczyciele ustalają wysokość OC na podstawie statystyk, ale przede wszystkim starają się realnie ocenić ryzyko wypadku czy stłuczki. Wynagradzają zatem kierowców, w przypadku których to ryzyko jest mniejsze. Doświadczeni, dłużej jeżdżący, a przede wszystkim jeżdżący bezpiecznie i bez kolizji kierowcy, mogą liczyć na zniżki w ubezpieczeniu OC.

Ubezpieczenie OC zawsze wyjdzie nas taniej, jeśli kupujemy je u jednego ubezpieczyciela w pakiecie razem z AC. Ubezpieczenie AC (Autocasco) chroni właściciela auta od finansowych konsekwencji, które byłyby wynikiem zniszczenia pojazdu w wypadku spowodowanym z winy ubezpieczonego. Autocasco ma również za zadanie zrekompensować koszty powstałe w wyniku zdarzeń losowych: kradzieży, wandalizmu czy różnego rodzaju kataklizmów. AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, jednakże wartym uwagi. Wykupione w pakiecie, obniża koszty OC.

Na zniżki w OC liczyć mogą również kierowcy wykonujący pewne określone zawody, m.in. nauczyciele, rolnicy, zawodowi kierowcy czy służby mundurowe. Warto więc dowiedzieć się, czy zniżka na OC nie obejmuje Twojego zawodu.

Najtańszy pakiet OC/AC. Wykup on-line lub przez telefon.

Ważne jest również, aby płacić jednorazowo za OC, a nie w ratach. Zazwyczaj jeśli prosisz o rozłożenie opłaty za ubezpieczenie na raty, będziesz musiał za to dodatkowo zapłacić.

No i pamiętaj o porównaniu ofert w kilku towarzystwach. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że to najtańsza polisa OC dla Ciebie.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

 3. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności