Artykuły i porady

Ceny się zmieniają

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (1 Głos)

Ceny się zmieniają kierowca ubezpieczenie ceny

Kupując auto musimy być przygotowani na dodatkowe wydatki. A więc na koszt związany z amortyzacją samochodu, koszt paliwa którego ceny stale rosną, a także koszt ubezpieczenia auta.

Są to duże wydatki i dlatego jeżeli decydujemy się na zakup samochodu to w naszym budżecie domowym takie wydatki powinny być ujęte. Wbrew opinii forsowanej przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe ubezpieczenie oc, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wcale nie jest w Polsce takie tanie, skoro na przykład początkujący kierowca musi za nie zapłacić nawet 2000 złotych.

Jeżeli kierowca ma wszystkie możliwe zniżki, to i tak musi za oc zapłacić kilkaset złotych. Stawki są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, ale generalnie należy stwierdzić, że tanie ubezpieczenie oc praktycznie już nie istnieje. Tak przynajmniej twierdzi około 1,8 tys. kierowców, którzy takiego ubezpieczenia nie wykupili. Ale ci, którzy takiego ubezpieczenia nie mają powinni liczyć się, że zostaną namierzeni i zapłacą za to wysokie kary pieniężne. Natomiast jeżeli spowodują wypadek drogowy z własnej kieszeni będą płacić odszkodowania osobom poszkodowanym w tym wypadku.

Porównamy dla Ciebie nawet 55 ubezpieczeń. SPRAWDŹ TERAZ!

Czy zatem opłaca się nie wykupić takich ubezpieczeń, nawet gdy nie jest to tanie ubezpieczenie oc? Pamiętajmy przy tym, że wysokość ubezpieczenia oc zależy również od regionu, miasta oraz okolicznych miejscowości, a także od spowodowanych kolizji drogowych. Okazuje się na przykład, że najdroższe ubezpieczenia oc są w Gdańsku i jego okolicach, najtaniej w Kielcach i Lublinie.

Ale czy jest to tanie ubezpieczenie oc to już zupełnie inna sprawa. Jak się okazuje najtaniej jest w takich firmach ubezpieczeniowych jak: Link4, Axa Direct, Libertyn Direct oraz Aviva. Warto więc sprawdzić oferty oc w tych ubezpieczalniach, ale nie powinno się ograniczać jedynie do tych firm i sprawdzić powinno się oferty również w innych firmach ubezpieczeniowych.

Poza tym ceny ubezpieczeń komunikacyjnych się zmieniają i każdy z ubezpieczonych kierowców może zmienić ubezpieczyciela, należy tylko pamiętać o terminie złożenia wypowiedzenia. A więc jeżeli ktoś chce złożyć takie wypowiedzenie musi tego dokonać nie później niż na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy. Jeżeli tego nie zrobi umowa automatycznie się odnowi. Chyba, że ubezpieczony nie uiścił składki za poprzedni okres i wtedy umowa sama wygaśnie.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności