Finanse osobiste

Oszczędzaj z bankiem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 Głos)

Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych klientom, którzy chcą oszczędzać swoje pieniądze. Wśród nich można wymienić popularne lokaty bankowe i bardziej elastyczne konta oszczędnościowe. Jednak oprócz nich często można spotkać oferty tak zwanych lokat strukturyzowanych.

Lokata strukturyzowana to produkt bankowy, za pomocą którego klient, po spełnieniu warunków może uzyskać dość wysokie zyski, znacznie przerastające te znane z lokat i kont oszczędnościowych. Wszystko dzięki specjalnemu skomplikowanemu systemowi.

Lokaty strukturyzowane to inaczej mówiąc lokaty powiązane z jakimś innym instrumentem inwestycyjnym. Może to być złoto, ropa naftowa, indeksy giełdowe itp. Oferowany wysoki zysk zostanie osiągnięty, jeżeli instrument inwestycyjny w określonym czasie będzie spełniał wyszczególnione w ofercie warunki.

Dzieje się tak, ponieważ część kapitału wpłaconego na lokatę strukturyzowaną służy do inwestycji w odpowiednie obligacje o stałym oprocentowaniu, a druga część w opcje lub kontrakty terminowe powiązane z instrumentem inwestycyjnym. Jeżeli inwestycja się nie powiedzie, dzięki zakupionym obligacjom cała wpłacona kwota wróci do właściciela.

Przykładowo, jeśli cena złota w okresie trwania inwestycji będzie wyższa od minimalnego progu i jednocześnie będzie niższa od maksymalnego, klient inwestujący w lokatę terminową otrzyma zysk. W przeciwnym razie może liczyć na zwrot całości lub części kwoty, którą zainwestował. Wszystko zależy od poziomu gwarancji kapitału.

Lokata ustrukturyzowana to produkt długoterminowy, trwający nawet kilka lat. Aby móc z niego skorzystać, należy posiadać wymaganą w ofercie kwotę minimalną.

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności