Artykuły i porady

Wyprzedaże roczników 2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (2 Głosów)

Wyprzedaże roczników 2012

Zaczęły się już z końcem zeszłego roku, ale teraz rabaty są największe. Citroen, Opel, Skoda, Toyota, Fiat - na wyprzedażach roczników 2012 każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest w czym wybierać, ponieważ sprzedaż samochodów, zwłaszcza nowych, drastycznie spada już od dłuższego czasu i to nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. W konsekwencji auta zalegają w salonach, a sprzedawcy wiedzą, że muszą szybko pozbywać się aut, bo za chwilę rabat na samochody z poprzedniego roku będą musieli zwiększyć.

Gdy kupujemy nowy samochód, ryzyko przykrych niespodzianek związanych z uszkodzeniami jest bardzo małe, chociaż należy pamiętać, że i takie się zdarzają. Należy wiec zawsze być czujnym. O czym należy pamiętać kupując auto z salonu? Zawsze warto zainteresować się programem przeglądu modelu, co pozwoli na ocenę kosztów eksploatacji. Najobiektywniej przedstawi nam te informacje pracownik serwisu danego modelu - najlepiej się więc zwrócić do niego. Jeśli kupujemy samochód z ekspozycji, poświęćmy dłuższą chwilę, aby go dokładnie obejrzeć. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na stan, w jakim jest wnętrze, czy wszystkie jego elementy są na miejscu.

Porównaj ubezpieczenia OC. Wykup polisę on-line lub przez telefon!

Początek roku to prawdopodobnie najlepszy moment na zakup nowego samochodu. Co prawda obniżki potrwają najprawdopodobniej aż do wiosny, jednak należy się liczyć z tym, że wówczas wybór będzie bardzo ograniczony. Na zakup warto decydować się teraz, ponieważ w okresie najintensywniejszych wyprzedaży zeszłorocznych modeli możemy również liczyć na ciekawe promocyjne oferty kredytów na samochód czy rabatów w ubezpieczeniu samochodu.

Trzeba pamiętać przecież, że z kupnem samochodu wiążą się następne wydatki, takie jak chociażby obowiązkowe ubezpieczenie OC. W przypadku nowego samochodu OC musi być wykupione najpóźniej w dniu jego rejestracji. Urodzinową obniżkę cen na OC/AC już proponuje chociażby LINK4. Pamiętajmy jednak, że tylko kalkulator OC pozwoli nam na wyliczenie najniższej ceny składki dla naszego auta.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności