Artykuły i porady

Od czego zależy cena Autocasco?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Od czego zależy cena Autocasco?, ubezpieczyciel, polisa ac, autocasco

Ubezpieczenie AC chroni ubezpieczonego przed konsekwencjami majątkowymi powstałymi na skutek zniszczenia samochodu w wyniku wypadku, kolizji, działania sił natury, uszkodzenia przez osoby trzecie, ale też od kradzieży samochodu.

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego cena w głównej mierze zależy od jego zakresu. Im pełniejszy pakiet, który uwzględnia większą liczbę zdarzeń, a mniej ma wykluczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, tym droższy. Jego zakres powinien być jasno sprecyzowany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jak wyliczana jest stawka za polisę AC?

Średnia cena ubezpieczenia AC to zazwyczaj kilka procent wartości auta, najczęściej mniej niż 10%. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wyliczając cenę Autocasco stosują swój własny kalkulator. Podstawą naliczania jest pewna grupa stałych kryteriów, które dla ubezpieczyciela stanowią punkt wyjścia. Należą do nich: wiek kierowcy, historia dotychczasowego ubezpieczenia, miejsce zarejestrowania auta.

Ważne jest tu również wiek samochodu, jego marka i model. Te czynniki bowiem pozwalają ubezpieczycielowi na oszacowanie ryzyka kradzieży samochodu, a także mają bezpośredni wpływ na ustalanie wysokości kosztów przy ewentualnych naprawach pojazdu. Z reguły też, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta, towarzystwa stosują też zniżki dla tych, którzy wykupili u nich ubezpieczenie Autocasco w pakiecie razem z OC oraz dla kierowców, którzy kontynuują u nich polisy.

Ubezpieczenie AC - porównaj nawet 55 ubezpieczeń!

W wielu ofertach rabat jest też naliczany przy obliczeniu składki i wykupie ubezpieczenia przez Internet. Ubezpieczyciele wyliczając stawkę z Autocasco biorą też pod uwagę wiele indywidualnych czynników. Zatem ubezpieczenie o takim samym zakresie wyliczone dla jednego kierowcy może dla innego mieć znacznie wyższą cenę.

Dlatego warto porównać oferty kilku ubezpieczycieli.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności