Finanse osobiste

Bankowe Produkty Kredytowe

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których można wymienić konta oszczędnościowe i lokaty bankowe, banki oferują swoim klientom różnego rodzaju produkty kredytowe. Warto sprawdzić, jakie możliwości są dostępne.

Największym produktem kredytowym jest kredyt hipoteczny, za którego pomocą można sfinansować zakup mieszkania bądź budowę domu. Jest to kredyt zawierany zawierany na nawet kilkadziesiąt lat, a kwota, jaką można z niego otrzymać uzależniona jest od wartości kupowanej i budowanej nieruchomości. Niektóre banki posiadają w swojej ofercie kredyty na 100 proc. wartości nieruchomości, z czym wiąże się wymóg wykupienia dodatkowego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Wśród innych opłat warto wymienić prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego oraz opłatę za wycenę nieruchomości.

Innym produktem kredytowym jest pożyczka gotówkowa. Różni się od kredytu hipotecznego zarówno kwotą, jaką można uzyskać oraz okresem spłaty, które są zdecydowanie niższe. Dodatkowo środki pochodzące z pożyczki gotówkowej można przeznaczyć na dowolny cel, na przykład sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego, remontu mieszkania, kupna samochodu, czy bieżących wydatków. Decyzję o udzieleniu kredytu banki wydają najczęściej w kilkanaście minut, co wiąże się z brakiem szczegółowej analizy sytuacji finansowej klienta. Brak zabezpieczenia w postaci zdolności kredytowej banki zastępują wysoką prowizją za udzielenie pożyczki gotówkowej oraz wysokim oprocentowaniem.

Produktem zawierającym cechy zarówno kredytu hipotecznego jak taż pożyczki gotówkowej jest pożyczka hipoteczna. W tym przypadku wysokość kwoty kredytu uzależniona jest od wartości nieruchomości, która poprzez hipotekę staje się zabezpieczeniem spłaty kredytu. W związku z ta formą zabezpieczenia spłaty, oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest zdecydowanie niższe niż pożyczki gotówkowej. Okres spłaty tego zobowiązania jest znacznie dłuższy niż pożyczki gotówkowej, może wynieść nawet kilkadziesiąt lat. Środki pochodzące z pożyczki hipotecznej mogą być przeznaczone na dowolny cel.

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności