Artykuły i porady

Jakie ubezpieczenie przyda nam się zimą?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Jakie ubezpieczenie przyda nam się zimą?

Zima to czas, kiedy nasze samochody narażone są na zniszczenie bardziej niż kiedykolwiek indziej, a my ryzykujemy bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Jakie ubezpieczenie wówczas warto mieć, aby spać spokojnie całą zimę?

Przede wszystkim obowiązkowe oc. Jest to absolutna podstawa, jednak jak dowodzą raporty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wciąż wiele kierowców, mimo coraz większych kar, nie płaci oc. Teraz będzie też trudniej uchronić się przed karą, bowiem informacja o braku wykupionej polisy oc, przesyłana jest do UFG przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Agenci mają obowiązek zgłosić, że kierowca nie kontynuuje ubezpieczenia oc.

Posiadanie ważnej polisy oc doceniamy zwłaszcza zimą, gdy o stłuczkę na śliskiej powierzchni jezdni nietrudno. Często dochodzi do niej w sposób niezawiniony przez kierowcę, który po prostu stracił kontrolę nad pojazdem. Wówczas pokrycie strat, których w zasadzie dokonało się nieświadomie, jest wyjątkowo irytujące.

Porównaj ubezpieczenia OC i AC i wykup polisę on-line lub przez telefon!

A co z kosztami naprawy naszego samochodu czy kosztami hospitalizacji bądź powrotu do zdrowia? Tu przydadzą nam się dobrowolne ubezpieczenia samochodowe: Autocasco i NNW. Dzięki Autocaso uzyskamy finansową rekompensatę za szkody dokonane na naszym pojeździe podczas kolizji drogowej, wypadku czy stłuczki. Oczywiście ubezpieczenie AC może obejmować wiele innych sytuacji, w zależności od wykupionego przez nas wariantu ubezpieczenia. Często należą do nich też: zderzenie auta z ludźmi, zwierzętami lub przedmiotami, zniszczenie pojazdu przez osoby trzecie, kradzież pojazdu czy zniszczenie na skutek pożaru, powodzi, wybuchu czy działania sił przyrody.

Natomiast NNW uchroni kierowcę od kosztów, które są wynikiem następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczyciel wypłaci nam z niego odszkodowanie nawet wówczas, jeśli coś stało nam się przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z ośnieżonego auta czy też podczas jego naprawy na trasie jazdy, a także w razie śmierci kierowcy. Sumę ubezpieczenia NNW ustala osoba, która chce się ubezpieczyć.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności