Finanse osobiste

Najlepsze konta osobiste

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbędne. To na nie pracodawcy przelewają nasze pensje, a inne instytucje nasze emerytury i inne świadczenia.

Niestety na rynku można spotkać oferty kont osobistych, których posiadanie wiąże się z obowiązkowymi opłatami. Sprawdźmy więc, które bezpłatne konta osobiste są najlepsze. Bezapelacyjnie najlepszym i najtańszym kontem osobistym jest Konto Skarbonkowe, które znajdziemy w ofercie internetowego banku GetinOnline. Jego otwarcie, prowadzenie, wydanie powiązanej karty płatniczej oraz jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Jedyny koszt związany jest z dokonywaniem przelewów za pośrednictwem bankowej infolinii. Za aktywne korzystanie z konta i karty płatniczej można otrzymać dodatkowe środki.

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się Cool Konto Banku BPH. W tym przypadku mamy do czynienia z oprocentowaniem środków zgromadzonych na koncie w wysokości zaledwie 0,1 proc. w skali roku. Dokonywanie przelewów internetowych nie wiąże się z opłatami, jednak za każdy SMS autoryzacyjny będzie trzeba zapłacić 0,39 zł. Dodatkowo za wypłatę gotówki w bankomatach nienależących do sieci EURONET bank pobierze prowizję w wysokości 6 złotych.

Na podium znalazło się również Konto Godne Polecenia, będące w ofercie Banku Zachodniego WBK. W tym przypadku bank nie pobiera opłat za otwarcie, prowadzenie konta, dokonywanie przelewów internetowych czy wydanie i użytkowanie karty płatniczej. Bezpłatne są również wypłaty gotówki z bankomatów, ale tylko należących do BZ WBK, PKO BP oraz Kredyt Banku. Za korzystanie z pozostałych bankomatów pobierana jest prowizja od 1 do 5 złotych.

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności