Artykuły i porady

Kiedy przyda się ubezpieczenie AC?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (3 Głosów)

Kiedy przyda się ubezpieczenie AC

Wszyscy wiemy, a szczególnie wiedzą to kierowcy, że jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń są ubezpieczenia samochodowe. A to dlatego że po naszych drogach jeździ już kilka milionów aut i jeżeli wierzyć informacjom z rynku samochodowego w tym roku przybędzie nam kolejny milion.

Na rynku ubezpieczeń samochodowych funkcjonuje jak wiadomo obowiązkowe ubezpieczenie oc czyli od odpowiedzialności cywilnych oraz nieobowiązkowe ubezpieczenie ac, czyli popularne autocasco oraz nnw czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenia samochodowe wbrew głoszonym opiniom są zbyt drogie dla polskich kierowców dlatego coraz więcej kierowców nie wykupuje ani obowiązkowego ubezpieczenia oc ani tym bardziej nieobowiązkowego ubezpieczenia ac.

Oczywiście chyba że ktoś kupuje samochód za kredyt samochodowy wówczas ubezpieczenie ac również staje się obowiązkowym bowiem zazwyczaj kupowane auto jest zastawem bankowym. Ale po kolei, jak już zostało powiedziane ubezpieczenie oc jest obowiązkowe i jest to ubezpieczenie którego przepisy są z góry ustalone i firmy ubezpieczeniowe nie mogą już przy nich manipulować, przy innych a i owszem. Przy ubezpieczeniach autocasco już nie tylko cena jest ważna ale również, a może przede wszystkim, zakres ochrony oraz często niedozwolone klauzule jakie firmy ubezpieczeniowe zamieszczają w umowach.

Zastanówmy się zatem po co w ogóle potrzebne jest nam wspomniane autocasco skoro prawie połowa kierowców nie wykupuje tego ubezpieczenia? \Odpowiedź jest prosta, po to by spokojnie spać ponieważ autocasco zapewnia nam ochronę i wypłatę odszkodowań wynikających z uszkodzeń auta, jego zniszczeniu, kradzieży pojazdu oraz jego wyposażenia. Pamiętajmy też o fakcie że autocasco bardzo się nam przyda jeżeli będziemy wyjeżdżać za granicę, a mimo iż sezon urlopowy się powoli kończy to jeszcze przez jakiś czas będziemy wyjeżdżać za granicę. Dlatego jeżeli zdecydujemy się na wykupienie tego ubezpieczenia – a powinniśmy – to należy dokonać porównania ofert firm ubezpieczeniowych oraz dokładnie zbadać zakres ochrony.

Nie należy się też kierować jedynie ceną bowiem zazwyczaj tanie ubezpieczenia ac nie zapewniają nam należytej ochrony.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności