Artykuły i porady

Porównujemy przez internet

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Porównujemy przez internet

Według ostatnio przeprowadzanych raportów większość kierowców kupuje ubezpieczenie samochodu wybierając je przez internet. Czym się przy tym kierujemy?

Większość kierowców ubezpieczenie OC traktuje jako zło konieczne. Jest ono bowiem obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych, niezależnie od tego, czy są one używane czy nie. Jeśli kierowca zostanie "przyłapany" na tym, że go nie posiada czeka go zatrzymanie dowodu rejestracyjnego oraz wysoka kara za brak OC. Opłacamy więc składki i nie odczuwamy posiadania polisy OC dopóki nie doprowadzimy (odpukać!) do wypadku. Wielu kierowców uważa więc, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Jednak chcąc nie chcąc ubezpieczenie OC wykupić musimy. Jak kupujemy OC?

Oczywiście kierując się ceną. Obecnie na rynku jest tyle firm, które oferują ubezpieczenie samochodu, że jedyny sposób na znalezienie takiej, która zaoferuje nam najniższą cenę, to porównanie jak największej liczby ofert. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe inaczej wylicza cenę składki OC, na innej podstawie szacuje wysokość ryzyka związanego z wypłaceniem odszkodowania, jednak zawsze cena OC zależy od kilku czynników, które bierze pod uwagę każdy ubezpieczyciel.

Należą do nich głównie: wiek i marka samochodu, pojemność jego silnika, miejsce zarejestrowania auta, zniżki kierowcy. Liczba tych czynników oraz mnogość towarzystw dostępnych na naszym rynku ubezpieczeniowym powodują, że stawki za OC potrafią być bardzo zróżnicowane.

Dostępne w internecie kalkulatory i porównywarki ubezpieczeniowe pozwalają nam na szybkie obliczenie stawki i porównywanie jej wysokość w różnych firmach. Nic więc dziwnego, że kierowcy coraz częściej z nich korzystają. Internet daje nam także możliwość wykupu i opłacenia polisy.

Dzięki czemu zaoszczędzamy czas, a często i pieniądze. Umowę zawartą przez internet z ubezpieczycielem dostajemy pocztą. Do czasu, gdy ją otrzymamy dowodem zawarcia umowy OC jest dowód opłacenia stawki.

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności