Artykuły i porady

Rosną ceny oc

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Rosną ceny oc

Zapowiadane już od pewnego czasu podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia oc powoli wchodzą w życie. Wprowadziło je już kilka dużych towarzystw ubezpieczeniowych.

Długo ceny za ubezpieczenie OC w Polsce uchodziły za najniższe w Europie. Wpływ na to miał przede wszystkim dynamika, która cechowała polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. W ciągu kilku lat pojawiło się na nim tak dużo nowych firm, zarówno mniejszych - specjalizujących się tylko w ubezpieczeniach samochodowych, jak i ubezpieczeniowych gigantów, oddziałów wielkich zagranicznych firm.

Panująca na rynku konkurencja przejawiała się w walce o każdego nowego klienta. Tym samym towarzystwa odbierały sobie klientów nawzajem. A ci na tym korzystali. Ostatnie badania jednoznacznie mówią o tym, że ubezpieczenia OC Polacy porównują przez internet. Obliczamy składki online, korzystamy z porównywarek i kalkulatorów oc. Nasza świadomość w tym zakresie bardzo wzrosła.

Co za tym idzie - nauczyliśmy się zmieniać ubezpieczyciela, szukać takiego, która zaoferuje nam niższą cenę za ubezpieczenie oc. Do niedawna bowiem często trzymaliśmy się kilka lat jednego towarzystwa i rzadko je zmienialiśmy. Teraz mamy szeroki wybór, duże możliwości wygodnego i szybkiego porównywania wielu ofert, stąd też często zdarza nam się zmieniać ubezpieczyciela. Chętnie korzystamy też z promocji i rabatów. Niestety, obniżki ubezpieczenia oc wydają się być nieuniknione. W dużej mierze jest to wynikiem rosnących kosztów napraw samochodów: drogich części i usług. Motoryzacja rozwija się tak bardzo, że potrzeba również wyspecjalizowanych i dokształcających się mechaników i elektryków samochodowych. A ci też kosztują.

Pamiętajmy jednak, że dla każdego kierowcy i dla każdego pojazdu wysokość składki oc wyliczana jest inaczej. Zatem może się okazać, że podwyżki oc nas nie obejmą.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności