Artykuły i porady

Jak najłatwiej wybrać ubezpieczenie OC?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Jak najłatwiej wybrać ubezpieczenie OC?

Jeśli planujesz zakup auta, musisz liczyć się z kosztem wykupu polisy OC. Jest ona obowiązkowa, niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić auto nowe czy używane.

OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, należące do ubezpieczeń komunikacyjnych. Na mocy ustawy posiadać je powinien każdy samochód poruszający się po drogach publicznych na terenie RP lub innych krajów. W jego przypadku musi być zachowana ciągłość trwania.

Kiedy należy wykupić polisę OC?

Jeśli auto zostało po raz pierwszy zarejestrowane, to należy je wykupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Jeśli kupiliśmy auto, które nie miało ważnej polisy OC, to należy ją wykupić najpóźniej w dniu zakupu auta. Jeśli jest to kontynuacja ubezpieczenia, to należy je wykupić w dniu jego ustania, tak aby została zachowana ciągłość.

Porównaj ubezpieczenia OC i AC >>

Ubezpieczenie OC nie zapewnia ochrony nam, a jedynie osobom, którym my wyrządziliśmy szkody. W przeciwieństwie do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, gdzie liczy się zakres ochrony, wybierając oc możemy kierować się tylko jednym wyznacznikiem - jego niską ceną.

Jak najłatwiej i najszybciej znaleźć oc?

Na szczęście w dobie internetu znalezienie ubezpieczenia samochodu jest banalnie proste. W sieci dostępnych jest wiele kalkulatorów, które pozwalają na samodzielne wyliczenie składki oc. Wystarczy w odpowiednie pola takiego kalkulatora wpisać dane swoje, te dotyczące samochodu oraz przebieg dotychczasowego ubezpieczenia. Przygotuj sobie więc odpowiednie dokumenty: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, przydać się również może poprzednia polisa. Kalkulator poda nam informacje o najniższej składce oraz o towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym możemy na nią liczyć. W Internecie możemy ponadto znaleźć pełną informację dotyczącą ubezpieczyciela oraz opinie na jego temat. A jak znaleźć sam kalkulator? Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę: ubezpieczenie oc kalkulator.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Polecamy

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności