Artykuły i porady

Assistance, czyli pomocna dłoń w każdej sytuacji

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Wielu kierowców wciąż nie decyduje się na dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe. Dla większości z nich polisa OC jest jedynym wydatkiem ponoszonym raz do roku. W tym momencie pojawić się może pytanie „co w przypadku kradzieży?” lub „a co z awariami na autostradzie?” Wówczas kierowca zdany jest sam na siebie i nie może liczyć na pomoc towarzystw ubezpieczeniowych. Chyba, że wykupi ubezpieczenie AC i Assistance.

Oferty ubezpieczenia AC i Assistance adresowane są do wszystkich tych, którym nie jest obojętny los ich samochodu w sytuacjach nieprzewidywalnych oraz do tych, którzy podchodzą w sposób odpowiedzialny do użytkowania swojego auta. Oto kilka powodów, dla których warto zainteresować się ofertą Assistance! 

Rok spokoju w pakiecie

Ujmując definicję ubezpieczenia Assistance w największym skrócie, gwarantuje ono pomoc kierowcy w przypadku awarii bądź kolizji na drodze. Warto mieć to na uwadze, tym bardziej, jeśli się dużo i często podróżuje, bo ilość czasu spędzonego za kółkiem statystycznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji, w której pomoc okazuje się nieodzowna i nieoceniona. Za dodatkowy pakiet Assistance trzeba zapłacić bez względu na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Taką polisę, tak jak i inne produkty ubezpieczeniowe, wykupuje się raz do roku. Przez cały ten okres kierowca i samochód objęci są ochroną. Jest to produkt bardzo popularny i ceniony na rynku ubezpieczeń samochodowych.

Cena

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w atrakcyjności swoich ofert. Nie chodzi tylko o ceny, ale także o atrakcyjność samej polisy i zakres usług oraz pomocy świadczonej w jej ramach. Stawki są dość elastyczne i zależą od wybranego pakietu. Dodatkowo niektóre towarzystwa dołączają Assistance jako produkt gratisowy przy zakupie pakietu OC + AC (warto poczytać: Darmowy pakiet assistance do polis OC staje się standardem). Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczenia wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego w Internecie. Oczywiście należy przyjąć pewne dane dla przeprowadzenia odpowiedniej symulacji, aby zaprezentować jak może wyglądać wysokość koniecznych opłat.  Wybieramy bardzo popularny model Forda Focus z 2010 roku. Jest to pięciodrzwiowy hatchback z silnikiem benzynowym. Samochód jest zarejestrowany we Wrocławiu, korzysta z niego rodzina, jednak kierowcą jest mężczyzna posiadający prawo jazdy od 17 lat. Tak, tak. To wszystko ma znaczenie podobnie jak w przypadku OC. Ubezpieczyciele analizują miejsce rejestracji, wiek kierowcy, a nawet markę i właściwości samochodu (np. wyniki testów Euro-NCAP). Stawka za Assistance w przypadku wybranego pojazdu jest niższa niż 100 złotych w wersji podstawowej. Pełen pakiet to koszt około 250 złotych. Warto jednak mieć na uwadze poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia.

Pakiety

Większość firm, którym zależy na udanej współpracy oraz na zapewnieniu najlepszego produktu na rynku ubezpieczeń, daje swoim klientom możliwość wyboru pakietu. Najczęściej są to trzy warianty. Podstawowy, średni i zaawansowany. Oczywiście zastosowana tutaj terminologia jest tylko próbą zobrazowania tego, jak Assistance działa, i różne firmy mogą nazywać swoje pakiety inaczej. Zawsze chodzi jednak o to, aby dać kierowcom możliwość wyboru, bo nie każdy może potrzebować zastępczego kierowcy, ale już każdy, kto doświadczy awarii na autostradzie, z ulgą skorzysta z bezpłatnego holowania pojazdu do najbliższej stacji naprawczej. Oczywiście zakres usług pomocowych będzie różnił się w zależności od wybranej firmy i wariantu ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia

Po dokładnym zapoznaniu się z ofertą, wydaje się, że firmy ubezpieczeniowe pomyślały w zasadzie o wszystkim. Assistance pozwala spokojnie myśleć o każdej podróży, jeżeli ubezpieczenie obejmuje holowanie pojazdu, transport ubezpieczonych z miejsca zdarzenia, naprawę auta, samochód zastępczy, nocleg dla uczestników podróży, wtedy gdy to konieczne, pomoc tłumacza za granicą, pomoc lekarską, o ile jest to niezbędne, pomoc w przypadku przebicia koła i wiele innych. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronach wybranego towarzystwa, bo nie sposób wymienić wszystkich przypadków, tym bardziej mając na uwadze, że są one przypisane do poszczególnych wariantów ubezpieczenia.

W przypadku niezdecydowania, nawet po zapoznaniu się z ofertą firm, warto poczynić własny rekonesans i poszukać obiektywnych informacji w sieci. Fora, czaty czy blogi motoryzacyjne są świetnym źródłem informacji z pierwszej ręki. Osoby, które skorzystały kiedykolwiek z pomocy w ramach własnego pakietu ubezpieczeniowego podzielą się pozytywnymi spostrzeżeniami na ten temat. Z pewnością również śpią spokojnie nie zamartwiając się kolejną podróżą i tym, co może ona przynieść. Warto do nich dołączyć i zapewnić sobie spokój na kolejne 12 miesięcy. W końcu poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze.

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

  1. Jak naliczane są zniżki w OC?

    Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

    Czytaj dalej

  2. Jaka kara za brak oc?

    Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

    Czytaj dalej

  3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

    Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

    Czytaj dalej

Finanse osobiste

  1. Bankowe Produkty Kredytowe

    Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

    Czytaj dalej

  2. Jak porównywać oferty kredytów?

    Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

    Czytaj dalej

  3. Najlepsze konta osobiste

    Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

    Czytaj dalej

  4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

    Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

    Czytaj dalej

  5. Oszczędzaj z bankiem

    Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

    Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności