Artykuły i porady

OC - jak porównasz najszybciej

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (1 Głos)

OC - jak porównasz najszybciej

Ubezpieczenie oc to obowiązek, do którego zobowiązany jest każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce. Osoba, która kupiła dopiero co kupiła samochód, musi się więc liczyć z tym, że jego koszt to nie tylko cena pojazdu i paliwo.

Jeśli kupiłeś nowy samochód, masz obowiązek wykupienia oc najpóźniej w dniu jego rejestracji. W przypadku samochodu używanego, jeśli sprzedający miał wykupione oc, to korzystasz z tego ubezpieczenia aż do momentu jego wygaśnięcia. Jeśli nie, musisz wykupić polisę w dniu zakupu samochodu. OC oznacza odpowiedzialność cywilną osoby, która trakcie obowiązywania umowy ubezpieczenia OC, kierując samochodem wyrządziła nim szkodę.

Umowy ubezpieczenia oc są najczęściej zawierane na okres 1 roku, zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe po tym okresie przedłuża je automatycznie. Zatem jeśli planujesz zmienić ubezpieczyciela, pamiętaj, aby wypowiedzenie umowy oc złożyć nie później niż jeden dzień przed upływem aktualnego czasu trwania ubezpieczenia. Oznacza to, że jeśli wykupiłeś oc 4 marca i chcesz z niego zrezygnować zrób to do 3 marca roku następnego.

Kalkulator OC. Oblicz składkę, porównaj ubezpieczenia OC i AC

Jeśli jednak za mijający okres nie zapłaciłeś całej stawki, to umowa ubezpieczenia wygaśnie samoczynnie, a rezygnacja z oc nie będzie potrzebna.

Jak i gdzie kupić oc?

W Polsce działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Kontrolowane są one przez Komisję Nadzoru Finansowego, a skupia je Polska Izba Ubezpieczeń. Towarzystwa Ubezpieczeniowe gromadzą fundusze, aby móc wypłacić odszkodowania ubezpieczonym. Obecnie najszybszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia oc są kalkulatory oc dostępne w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę internetowa wrzucić hasło: ubezpieczenie samochodu kalkulator, a dzięki uzyskanym wynikom można porównać ubezpieczenia komunikacyjne najróżniejszych towarzystw oraz poprzez formularz kontaktowy kupić polisę oc online.

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

 3. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności