Artykuły i porady

Rozwiązanie umowy z SKANDIA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

27988-Rozwiazanie-umowy-z-SKANDIA

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczeniową, dobrze zapoznaj się z jej treścią. Pozwoli Ci to uniknąć nie tylko ewentualnych rozczarowań, ale również ustrzeże przed poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z rezygnacją z pochopnie wykupionej polisy. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie dotyczące rozwiązania umowy z TU Skandia.

Wiele firm ubezpieczeniowych podobnie określa warunki, na jakich można zrezygnować z ich usług. Nie oznacza to jednak, że możemy zaniechać lektury przedłożonej nam umowy ubezpieczeniowej.

Rezygnacja z umowy

Osoby fizyczne mogą odstąpić od umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od dnia jej podpisania, z kolei przedsiębiorcom przysługuje na to okres 7 dni.

Odstąpienie może zostać złożone w formie pisemnej lub innej, uzgodnionej pomiędzy klientem a ubezpieczycielem. Opłacona składka dotycząca niewykorzystanego okresu ochrony zostaje zwrócona ubezpieczającemu w ciągu 2 tygodni od dnia doręczenia odstąpienia. Ponadto u

Umowę ubezpieczenia można ponadto w każdej chwili wypowiedzieć. W takim przypadku oświadczenie powinno mieć formę pisemną.

Kiedy umowa zostaje rozwiązana?

Zasadniczo ochrona ubezpieczeniowa trwa do dnia określonego w polisie. Mogą jednak zaistnieć przesłanki do jej wcześniejszego rozwiązania, takie jak zajście zdarzenia ubezpieczeniowego, zaniechanie opłacania składek czy też jej wypowiedzenie.

Czy rozwiązaną umowę można wznowić?

TU Skandia dopuszcza możliwość wznowienia umowy ubezpieczeniowej w ciągu 12 miesięcy od dnia jej rozwiązania. Firma zastrzega jednak, że w takim przypadku może domagać się od ubezpieczającego spełnienia określonych wymagań, takich jak choćby przeprowadzenie dodatkowych badań medycznych. Polisa zostaje wznowiona w chwili, gdy klient uiści opłatę dodatkową w wysokości 52,02 zł oraz należną składkę regularną.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

  1. Jak naliczane są zniżki w OC?

    Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

    Czytaj dalej

  2. Jaka kara za brak oc?

    Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

    Czytaj dalej

  3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

    Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

    Czytaj dalej

Finanse osobiste

  1. Bankowe Produkty Kredytowe

    Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

    Czytaj dalej

  2. Jak porównywać oferty kredytów?

    Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

    Czytaj dalej

  3. Najlepsze konta osobiste

    Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

    Czytaj dalej

  4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

    Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

    Czytaj dalej

  5. Oszczędzaj z bankiem

    Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

    Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności