Artykuły i porady

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 Głos)

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą? ubezpieczenie samochodu Auto Casco polisa AC

Jeszcze do niedawna jeśli ktoś chciał ukraść samochód, wystarczył dobry punkt obserwacyjny i odpowiednie wykorzystanie nieuwagi kierowcy. Z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej coraz lepszych zabezpieczeń przed kradzieżą, a i kierowcy stali się bardziej rozważni. Wówczas jednak i złodzieje zaczęli sięgać po coraz bardziej wyspecjalizowane narzędzia.

Ostatnim "hitem" w złodziejskim fachu było małe elektroniczne urządzenie, które zagłuszało centralny zamek. Podczas, gdy kierowca odchodząc myślał, że zamyka auto pilotem, złodziej zagłuszał sygnał i wsiadał do samochodu jak do własnego. Metoda niemalże nie do wykrycia, cicha i skuteczna.

Immobiliser złodziej obecnie jest w stanie obejść w parę sekund, na alarmy szkoda nawet pieniędzy. Dziś coraz trudniej zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Czy obecnie jest w ogóle to możliwe? Według fachowców dobrze sprawdza się monitoring GPS, jednak koszt montażu jest drogi, a dodatkowo właściciel samochodu płaci miesięczny abonament. Co się dzieje ze skradzionym autem? W większości przypadków rozbiera się je na części.

Pamiętajmy, że również ubezpieczenie samochodu jest jednym ze sposobów na ochronę jego wartości. A konkretnie Auto Casco. Jest to takie ubezpieczenie samochodu, w którym w wypadku kradzieży, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do wypłacenia odszkodowania. Dostępne są różne warianty ubezpieczenia samochodu w postaci polisy AC. Jedne obejmują samą kradzież, inne wraz z nią również zdarzenia losowe, np. pożar, wybuch auta, zderzenie z dużym zwierzęciem, zawalenia się na auto drzewa itp. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj oferują możliwość określenia zakresu ubezpieczenia Auto Casco oraz wysokości ewentualnego odszkodowania.

Często wybierając to ubezpieczenie AC w szerszym zakresie, możemy liczyć na dodatkowe zniżki.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności