Artykuły i porady

Rozwiązanie umowy z LINK4

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

28168-Rozwiazanie-umowy-z-LINK4

Wypowiedzenie całorocznej umowy ubezpieczenia OC należy złożyć nie później niż dzień przed jej końcem. W przypadku niezgłoszenia rezygnacji polisa jest automatycznie przedłużana na kolejny okres. Rozwiązanie umowy może również nastąpić z innych powodów. Poniżej podpowiadamy, jak wypowiedzieć umowę z TU LINK4.

Polisa OC stanowi rodzaj obowiązkowego ubezpieczenia majątkowego, które gwarantuje nam ochronę przed ekonomicznymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Kierowca nie posiadający takiego ubezpieczenia naraża się nie tylko na sankcje karne, ale również konieczność pokrycia wszelkich kosztów poniesionych przez poszkodowanego.

Kiedy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC?

Polisa OC może zostać przerwana nie tylko w przypadku upływu okresu swojej ważności. Ubezpieczony może wypowiedzieć zawartą umowę również w przypadku, gdy zapomniał wypowiedzieć polisy w terminie, ale zakupił ubezpieczenie w innej firmie lub nabył pojazd, który jest jeszcze objęty ochroną wykupioną przez poprzedniego właściciela.

Jak wypowiedzieć umowę OC?

Na stronie internetowej TU LINK4 udostępniono formularz, którego uzupełnienie pozwala wygenerować gotowe wypowiedzenie umowy OC. Przy jego wypełnianiu zostaniemy poproszeni o podanie powodów rezygnacji z ubezpieczenia oraz takich informacji jak:

 • dane osobowe,
 • numer polisy,
 • marka i model ubezpieczanego pojazdu,
 • numer rejestracyjny pojazdu.

Należy też pamiętać o poświadczeniu prawdziwości podanych danych poprzez złożenie swojego własnoręcznego podpisu na wygenerowanym dokumencie.

Gdzie przekazać wypowiedzenie?

Wypowiedzenie umowy OC można przekazać do Link4 zarówno tradycyjną pocztą, jak i drogą elektroniczną - poprzez wysłanie skanu. Pierwszy sposób wiąże się z wysłaniem dokumentu zaadresowanego na dane:

LINK 4 TU SA
Ul. Postępu 15
02-676 Warszawa

z kolei drugi polega na wysłaniu skanu wypowiedzenia ubezpieczenia OC na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie w tytule wiadomości należy wpisać numer swojej polisy.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności