Artykuły i porady

Nie daj się nabić w butelkę, sam wylicz składkę OC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Przyglądając się cenom składek za ubezpieczenie OC, można by uznać, że polisy te różnią się zakresem ochrony. To jednak nieprawda. Polityka finansowa firm jest taka, że chcą zarobić jak najwięcej, zwłaszcza na niewiedzy klienta. Dlatego właśnie pokazujemy, że nie warto płacić dużo za OC. Kalkulator internetowy – to jedyne, czego potrzebujemy.

Wielu kierowców w Polsce przepłaca za ubezpieczenie OC. Płacą dużo wyższe składki, uważając, że zapewnia im to wyższą i lepszą ochronę. Niestety należy obalić ten mit – to kompletna bzdura!

Gwarancja zakresu i sum gwarancyjnych OC w Polsce

Zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ustalone są dokładne sumy gwarancyjne dla polisy OC oraz jej zakres ochrony. Są to elementy całkowicie niepodlegające zmianie przez ubezpieczycieli. Nie mają oni prawa czegokolwiek w tym względzie zmienić. Dlatego nigdy cena ubezpieczenia OC nie ma wpływu na niższą, bądź wyższą ochronę! Jest ona całkowicie jednakowa bez względu na cenę składki, którą winduje ubezpieczyciel. Nawet najdroższe OC ma taką samą ochronę jak to najtańsze OC. Kalkulator internetowy pomaga wyliczać składki i dokładnie określić, u którego ubezpieczyciela najbardziej nam się opłaca wykupić polisę.

TAK – dla najtańszego OC!

To bardzo ważne, aby kierowcy uświadomili sobie, że nie ma powodów do niepokoju czy podejrzliwości. Prawo gwarantuje im ochronę, więc wybór najtańszego OC jest całkowicie bezpieczne i się opłaca. Nie warto dawać się oszukiwać i wkładać pieniądze do kieszeni ubezpieczyciela bez sensu. Lepiej przeznaczyć zaoszczędzone środki na inny cel.

Wybierz tanie OC – kalkulator ci pomoże

Kalkulatory internetowe to najlepsze narzędzie z możliwych, które jest bardzo pomocne podczas wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Mianowicie pozwala ono na wyliczenie dokładnej składki oraz przyznanych zniżek u konkretnego ubezpieczyciela, poza tym sugeruje często także dodatkowe opcje, jak na przykład możliwość zakupu tańszych innych ubezpieczeń samochodowych wraz z OC, zniżki za zakup polisy przez Internet lub pokazuje dodatkowe gratisy, w postaci na przykład Zielonej Karty.

OC indywidualne

Należy jednak pamiętać, że polisa OC, tzn. jej składki zależą od wielu czynników, a każdy ubezpieczyciel ma swoje zasady ich naliczania. Dlatego warto porównywać oferty, bo fakt, że ktoś z rodziny płaci w jednej firmie mało, nie oznacza, że i my tyle zapłacimy. Nam może się opłacać ubezpieczyć samochód zupełnie gdzie indziej. Dane potrzebne do wyliczenia składki to między innymi: wiek kierowcy i czas posiadania prze niego prawa jazdy, jego miejsce zamieszkania i płeć. Poza tym ważne są też dane samochodu: jego wiek, marka, model, przebieg i moc silnika.

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności