Artykuły i porady

Nowe opony na zimę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1 Głos)

samochod

Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od umiejętności kierującego. Ważny jest jednak także stan pojazdów, które po drogach się poruszają. Bieżące naprawy, kontrole stanu technicznego, czy też wreszcie przygotowanie się do sezonu zimowego to niezbędne minimum, które powinno obowiązywać każdego użytkownika pojazdu.

Jednym z ważniejszych elementów każdego pojazdu są koła, a dokładniej rzecz biorąc jego opony. Ich stan powinien być idealny, gdyż to właśnie od nich zależy dobre prowadzenie się pojazdu, jak i na przykład droga hamowania. Im lepszy jest ich stan, tym szansa na to, że nie dojdzie do przykrych wydarzeń jest większa. Warto zwrócić uwagę, że sezonowość opon związana jest z ich przystosowaniem do określonych warunków pogodowych. Zimowe opony wykonane są z nieco innej mieszanki, zatem przedstawiają inne właściwości jezdne i wytrzymałościowe. Zimą opony bezwzględnie trzeba zmieniać, nawet wtedy, kiedy nie ma śniegu lub błota pośniegowego. Kiedy temperatura spada poniżej ośmiu stopni należy udać się zakładu wulkanizacyjnego. Decydując się na zmianę opon powinniśmy rozważyć zakup nowego kompletu, jeśli wskaźnik granicznego zużycia jest już bardzo widoczny. Grubość bieżnika jest ściśle określona przez producenta i oznaczana jest za pomocą specjalnych wypustek. Nowa opona ma maksymalne właściwości jezdne w porównaniu z choćby niedługo używaną oponą.

Decydując się na zakup nowego ogumienia kierowcy zawsze wybierają bezpieczeństwo. Opony nowe w porównaniu z używanymi kosztują tylko nieco więcej, a kierowca ma pewność ich pochodzenia i bezawaryjności. Warto pokusić się o zakup nowych opon zimowych również w przypadku kupowania używanego samochodu. Tutaj nigdy nie wiadomo, w jakich warunkach auto było używane wcześniej i czy opony nie zostały podmienione przed transakcją kupna. Miejsc gdzie użytkownik może nabyć nowe opony jest mnóstwo. Również kwestia wyboru określonej marki nie powinna stanowić problemu, tym bardziej, że istnieje wiele rankingów, które taki wybór mają ułatwić. Przydatne okazują się również opinie innych użytkowników, którzy z oponami danego producenta mieli do czynienia.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Polecamy

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności