Artykuły i porady

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne - jak wybrać?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (1 Głos)

Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne - jak wybrać nnw ubezpieczenie nnw autocasco?

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, towarzystwa oferują nam cały szereg innych - dobrowolnych. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo na drodze w trakcie podróży, może warto pomyśleć o wykupie jednego z nich.

Zakres dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego powinniśmy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb, czyli przeanalizować, co przyda nam się najbardziej. Oczywiście, jeśli nie chcemy robić tego sami - zawsze możemy poprosić o pomoc doradcę, który dobierze nam rodzaj i zakres ubezpieczenia, a także porówna oferty, co przy tak dużej liczbie towarzystw na rynku, jest znacznym udogodnieniem.

Zakres dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń jest bardzo szeroki, ale pamiętajmy, że u różnych ubezpieczycieli może się on różnić. Stąd też, zawsze należy uważnie przeczytać umowę, gdyż w niej zawarte są informacje, o tym, co i w jakiej wysokości pokryje odszkodowanie.

Wśród ubezpieczeń tych wymienić możemy te najpopularniejsze, do których zaliczamy: ubezpieczenie Autocasco, ubezpieczenie NNW oraz Assistance.

Najtańszy pakiet OC/AC? Znajdziemy go dla Ciebie. SPRAWDŹ TERAZ!

Autocaso zabezpieczy nas na wypadek szkód powstałych w wyniku zderzenia z innymi pojazdami, ale także kradzieży czy wydarzeń tego typu jak: pożar, powódź, grad. Ze statystyk wynika, że ubezpieczenia to najczęściej wykupywane jest przez małżeństwa z 2-3 dzieci i w przypadku samochodu nie garażowanego.

Od następstw nieszczęśliwych wypadków: uszkodzenia ciała, stałego uszczerbku na zdrowiu czy też śmierci ubezpieczonej osoby uchroni nas ubezpieczenie NNW. Nas, czyli kierowcę oraz pozostałych pasażerów samochodu. Ubezpieczenie NNW jest dostępne w kilku różnych wariantach u jednego ubezpieczyciela, tzn. może ono być mniej lub bardziej rozbudowane.

Zresztą podobnie jest z ubezpieczeniem Assistance, które zapewnia pomoc w razie wypadku, kradzieży czy unieruchomienia pojazdu. A zakres usług, jakie mogą wchodzić w to ubezpieczenie, jest bardzo szeroki: od holowania i parkowanie auta, poprzez samochód zastępczy na hospitalizacji poszkodowanych i informacji medycznej kończąc.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności