Artykuły i porady

Odpowiednio dobrany pojazd podstawą działania firmy

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Działalność gospodarczą w Polsce prowadzi, według różnych szacunków, nawet do trzech milionów osób. W wielu branżach niezbędne jest wręcz posiadanie własnego pojazdu. Oprócz uniezależnienia się od podmiotów transportowych i dostawczych własny samochód to także korzyść, polegająca na zaoszczędzeniu sporej kwoty, związanej z możliwością wliczenia kosztów eksploatacji do kosztów uzyskania przychodu.

W jaki pojazd najlepiej zainwestować? Zależnie od tego, jaką działalność gospodarczą prowadzimy, powinniśmy zdecydować się na najbardziej dopasowany do naszych potrzeb model. Dla pracujących jako dostawcy czy doręczyciele w zatłoczonych miastach dobrym wyjściem będzie skuter czy motorower, agent ubezpieczeniowy, często jeżdżący na spotkania z klientami zadowolony będzie ze sprawnego samochodu osobowego, a właściciel hurtowni zachwyci się z pewnością samochodem dostawczym, takim jak choćby Toyota ProAce. Posiadając odpowiedni samochód żadna działalność gospodarcza nie będzie tak trudna, jak bez niego.

Pojazd taki można oczywiście kupić czy wziąć w leasing, jeśli jednak przedsiębiorca dopiero startuje w swojej branży i liczy się dla niego każdy grosz, może też bez problemów wykorzystać w ramach prowadzonej działalności wykorzystać własny samochód. Należy tylko pamiętać o właściwym prowadzeniu Ewidencji Kosztów Eksploatacji oraz Ewidencji Przebiegu Pojazdu, gdyż to na ich podstawie obliczana jest kwota, która stanowi koszt wydatków. Rozliczenie obu ewidencji dokonywane jest w cyklu rocznym.

Dla coraz większej liczby osób, posiadających samochód działalność gospodarcza to sposób na zarobienie lub dorobienie sobie do pensji. Wiele z małych firm upada, ale też widać ogólnokrajowy trend rosnący. Pojawia się coraz więcej branż, coraz więcej pomysłów ściągniętych z innych krajów lub wymyślonych przez naszych rodaków, które doskonale sprawdzają się w Polsce. Posiadacze znanych z niezawodności samochodów transportowych marki Toyota to spora grupa użytkowników, którzy założyli własną działalność gospodarczą i współpracują z rosnącą niczym grzyby po deszczu grupą firm, zajmujących się drobnym transportem zarówno w kraju, jak i na trasach międzynarodowych.

Ci, którzy zaryzykowali, zazwyczaj nie żałują, choć należy pamiętać, że czasami można spotkać na swej drodzy nierzetelnych przedsiębiorców. Ale to już bolączka chyba każdej branży.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności