Artykuły i porady

Ubezpieczenia samochodowe. Jak obniżyć ich koszt?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Ubezpieczenia samochodowe. Jak obniżyć ich koszt?

Dla większości kierowców kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze danego ubezpieczenia samochodowego jest jego cena. Chcemy, aby było ono najtańsze.

Często w tym celu ograniczamy zakres polisy. Jest jednak kilka sposobów na zmniejszenie ceny zarówno autocasco, jaki polisy oc, które uznaje większość towarzystw ubezpieczeniowych, a które nie wymagają od kierowcy większych wyrzeczeń. Jeśli kierowca decyduje się wykupić tylko ubezpieczenie oc, to ze względu na stały, niezmienny, bo regulowany ustawą zakres tego ubezpieczenia, może zrobić tylko jedno, aby było to dla niego najtańsze OC.

Powinien porównać jak największą liczbę dostępnych na rynku ofert ubezpieczycieli. Stawki za OC potrafią się bowiem bardzo różnić między poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że wysokość składki OC wyznaczana jest przez wiele różnych czynników, których ważność ubezpieczyciel ustala sobie sam.

60 sekund - tyle wystarczy, abyś sprawdził, czy przepłacasz za OC!

Po drugie dlatego, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje swój własny kalkulator przy wyliczaniu składki, inaczej oceniając w przypadku danego kierowcy ryzyko stłuczki. Dlatego tylko porównanie wielu ubezpieczeń pozwoli na stwierdzić, które jest najtańsze. W internecie dostępne są kalkulatory, które pozwalają na wyliczenie stawki za oc dla danego kierowcy i pojazdu, a następnie w wynikach podają listę ubezpieczeń wraz z cenami od najniższej do najwyższej.

Jeśli kierowca chce wraz z oc wykupić też autocasco, to musi pamiętać, że wciąż w pakiecie jest najtaniej. Ubezpieczyciel, u którego wykupimy obowiązkowe oc, może nam bowiem zaproponować niższą cenę na ac. Oczywiście cena autocasco zależy od jego zakresu. Jednak tu nie warto obniżać zakresu po to tylko, aby było taniej. Bowiem ubezpieczenie ac powinno kierowcy dawać poczucie bezpieczeństwa, zatem ważne jest, aby zakres był właściwie dobrany do klienta.

Wiele towarzystw uwzględnia też zniżki z oc przy wykupie ubezpieczenia ac. Warto przeglądać stronę towarzystwa przed wykupem ubezpieczenia, bowiem ze względu na dużą konkurencyjność na rynku, ubezpieczyciele prześcigają się w proponowaniu kuponów rabatowych czy kodów promocyjnych. Często obowiązują one przy kupowaniu ubezpieczenia online. Wiele firm oferuje również zniżki przy płatności kartą kredytową.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności