Artykuły i porady

Kalkulator ubezpieczenia oc. Sam wylicz składkę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Kalkulator ubezpieczenia oc. Sam wylicz składkę

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest rodzajem ubezpieczenie majątkowego i może ono dotyczyć wielu różnych przedmiotów. Jednak to ubezpieczenie oc samochodu jest z nich najpopularniejsze, głównie dlatego, że jest ono obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów.

Na rynku mamy tak wiele ofert ubezpieczeniowych, że naprawdę trudno się w tym połapać. Zakres OC jest zawsze u każdego ubezpieczyciela taki sam, bo regulowany jest on prawem - Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zatem ubezpieczenie oc nie występuje w różnych wariantach - zawsze jest takie samo, a więc przy jego wyborze jedynym wyznacznikiem dla nas może być jego cena. Im tańsze zatem oc, tym lepiej dla klienta.

Najlepsze OC w Polsce? Sprawdź teraz!

Mimo, że ubezpieczenie OC jest zawsze takie samo, to jednak każdym ubezpieczyciel trochę inaczej nalicza wartość składki oc dla każdego klienta, inaczej oceniając ryzyko spowodowania przez niego wypadku. Wysokość polisy oc wyznacza bowiem wiele zmiennych. Oczywiście każdy ubezpieczyciel podaje przy tym, że u niego ubezpieczenie jest najtańsze. W reklamach spotykamy się z ofertami obliczonymi na dowolne kryteria, które są naprawdę korzystne, jednak jak liczymy wysokość składki dla siebie okazuje się ona być zawsze droższa.

Stąd też różnica w składce ubezpieczenia w dwóch różnych towarzystwach może się różnić nawet o kilkaset złotych. Co za tym idzie - aby wybrać najtańsze oc na rynku musimy porównać bardzo wiele ofert. Z pomocą przychodzi nam kalkulator ubezpieczenia oc, który podaje wyniki z uwzględnieniem wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a co za tym idzie pokaże nam, gdzie uzyskamy je najtaniej. Kalkulator ubezpieczenia oc dostępny jest w Internecie, a zatem kierowca może sam dokonać kalkulacji składki, podając parametry samochodu oraz swoje., niezbędne do jej wyliczenia.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności