Artykuły i porady

Miej oko na swoich kierowców

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Obecnie na rynku mamy bardzo dużą ilość różnego rodzaju firm dostawczych. Samochody tych firm widoczne są wszędzie. Nie są to tylko firmy kurierskie dostarczające paczki od nadawcy do odbiorcy, ale także firmy transportowe.

Jak powszechnie wiadomo, im więcej samochodów na drodze, niezależnie od gabarytów, tym większy ruch i zwiększona szansa na niebezpieczeństwo, różnego rodzaju. Problem pojawia się wtedy, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego, jakim najczęściej jest stłuczka z innym samochodem i nie jest wiadome, kto jest winny. Dochodzi wtedy do niepotrzebnych zwad, nieporozumień, wzywania policji itp. Wielu rzeczy można jednak uniknąć. W tym celu, jeśli już jesteśmy właścicielami firmy dostawczej, warto zamontować w pojazdach kamery. Nie tylko będą one skuteczne w momencie, gdy nasz kierowca zderzy się z innym samochodem, ale także, jeśli będzie świadkiem jakiegoś zdarzenia drogowego. Często tego typu nagrania są później wykorzystywane jako dowód rzeczowy w danej sprawie, a co za tym idzie, jest ona łatwiejsza do rozstrzygnięcia.

Rozwiązanie tego typu proponuje nam firma fleetscompare.com, z której ofertą warto się zapoznać.

Bardzo popularne również stało się montowanie w pojazdach firmowych nadajników GPS. Jest to nowatorskie i wręcz rewelacyjne rozwiązanie, nie zawsze podobające się kierowcom. Dzięki wmontowanemu nadajnikowi, pracodawca nie tylko wie, gdzie znajduje się dany samochód, ale również jaki dystans pokonał do tej pory i czy nie zboczył niepotrzebnie z trasy. Rejestruje on także całkowity czas pracy kierowcy, prędkość pojazdu, temperaturę i prędkość obrotową silnika. Są to bardzo istotne elementy, gdyż na ich podstawie jesteśmy w stanie ocenić, czy samochód jest wykorzystywani prawidłowo, w odpowiednim celu.

Warto także wspomnieć, że jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne. W przypadku kradzieży pojazdu, można go szybko zlokalizować, a co za tym idzie, odnaleźć, odzyskać i schwytać złodziei. Dzieje się tak dzięki precyzyjnej lokalizacji zarówno samochodu jak też naczepy, która bardzo często staje się łupem.

Przede wszystkim łatwiej jest również komunikować się z kierowcą i planować mu trasę czy zlecenie. Dodatkowo pracodawca ma możliwość kontroli zużycia paliwa, co także przemawia za instalacją GPS-ów w pojazdach. Jak powszechnie wiadomo, paliwo drożeje, co automatycznie zwiększa koszty przedsiębiorstwa. Wielu właścicieli firm transportowych m. in. z tego powodu decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie. Oprócz tego, przedsiębiorcy mogą także sprawdzać, czy w jego firmie zdarzają się tzw. upusty paliwa. Jest to zatem jedno z rozwiązań, które ma na celu ukrócić ten nieprzyjemny proceder.

Tego typu rozwiązanie proponuje nam firma fleetscompare.com. Dzięki zapoznaniu się z ich ofertą, dowiemy się jeszcze więcej o tego typu rozwiązaniach.

Jak zatem widać, zarówno kamery znajdujące się w samochodach dostawczych, jak również rejestratory GPS, maja swoje szerokie zastosowanie. Nie tylko chronią nas przed zdarzeniami drogowymi, co w konsekwencji może zakończyć się rozprawą w sądzie, ale także pozwalają na kontrolę tego. co robi pracownik, gdy znajduje się już poza naszym wzrokiem, w trasie. Trzeba mieć do ludzi jak największe zaufanie, szczególnie do pracowników, jednakże dodatkowa kontrola na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Kierowca będzie bardziej podporządkowany zasadom panującym w firmie, a przedsiębiorca będzie mógł spać spokojnie, wiedząc, że nie jest oszukiwany.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności