Artykuły i porady

Jak dobrze kupić Autocasco?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Jak dobrze kupić Autocasco?

Zakres Autocasco jest bardzo ważny, zwłaszcza, że jest to taki rodzaj ubezpieczenia, które może dopasować do siebie i swoich potrzeb. A im lepiej dobrane ubezpieczenie samochodu, tym więcej z niego korzyści i spokojniejszy sen właściciela. Jak zatem dobrać Autocasco najlepiej dla siebie i o co pytać przy jego zakupie?

Podstawowym pytaniem, które powinieneś zadać ubezpieczycielowi to pytanie o to, jaki jest udział własny w szkodzie. Udział własny jest to bowiem koszt, który pokrywa kierowca we własnym zakresie, gdy dojdzie do wypadku czy do kradzieży auta. Kwotę tę towarzystwa różnie przedstawiają, może być to udział procentowy, ale może być i uzgodniona z właścicielem pojazdu określona kwota.

Często również ubezpieczyciele proponują wariant ubezpieczenia z zerowym udziałem własnym kierowcy. Wtedy jednak musisz się liczyć z tym, że Autocacso nie będzie tanie. Bowiem im większy udział własny zadeklaruje kierowca, tym mniej zapłaci za polisę.

Druga bardzo ważna kwestia to odszkodowanie po wypadku. Musisz zostać dokładnie poinformowany o tym, kiedy będzie przysługiwała wypłata pełnego odszkodowania, a w jakich sytuacjach w ogóle go nie dostaniesz.

Szukasz ubezpieczenia AC? Kup 7% taniej!

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak szybko firma likwiduje szkody, jak wygląda proces jej zgłoszenia. Warto też porównać to, o czym zapewnia nas ubezpieczyciel z informacjami od znajomych czy chociażby na forach i stronach internetowych. Jakość likwidacji szkód powinna być priorytetem przy wyborze ubezpieczenia AC. Już na etapie kupowania polisy możesz zapytać się o to, czy w razie zniszczenia samochodu będzie on naprawiany przy użyciu części oryginalnych. Dla wielu kierowców, zwłaszcza właścicieli nowych aut, jest to bardzo istotna kwestia. Oczywiście takie rozwiązanie podniesie nam cenę ubezpieczenia, warto więc się zastanowić, czy na pewno tego potrzebujemy.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności