Artykuły i porady

Ubezpieczenie auta? Tylko przez internet

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Ubezpieczenie auta? Tylko przez internet

Konkurencja na rynku ubezpieczeń samochodowych jest bardzo silna. Jako, że zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, kupując polisę można kierować tylko jednym - jej ceną.

Stąd też kierowcy walczą o najtańsze OC, a towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby przyciągnąć ich do siebie. Sytuacja na rynku ubezpieczeniowym jest dynamiczna. W ubiegłym roku dołączyła do niego Proama, która obecnie plasuje się już wśród liderów rynku. Z kolei rodzime PZU odświeżyło swoją markę, dając tym samym do zrozumienia, że stawia na nowoczesne rozwiązania, jak szerokie zastosowanie internetu w całym procesie obowiązywania ubezpieczenia komunikacyjnego, jak i ułatwienie likwidacji szkód.

Podobnie nowelizacja ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach wprowadza wiele udogodnień dla kierowców zarówno w ich zakupie, jak i wypowiedzeniu umowy OC. Z powodu mnogości ofert ubezpieczeń samochodowych Polacy coraz częściej korzystają z internetu w celu obliczenia składki OC, porównania cen pakietów OC/AC, a także wykupu ubezpieczenia online. Dowodzą tego statystyki wyszukiwań haseł typu: "kalkulator OC", "porównywarka ubezpieczeń" czy "OC kalkulator" w wyszukiwarce Google.

To, czego bowiem oczekujemy to nie tylko niska cena OC czy najkorzystniejszy pakiet ubezpieczeniowy, ale też wygoda i oszczędność czasu, jaką z całą pewnością zapewnia internet. Dzięki internetowym porównywarkom ubezpieczeń możemy obliczyć składkę dla siebie, a kalkulator OC online poda nam wynik na najtańszą polisę. Możemy również sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nam najtańszy i najkorzystniejszy komplet ubezpieczeń OC i AC. Co więcej - zakupu dokonujemy również online. Prosto, szybko i wygodnie. Nic więc dziwnego, że tą drogę wybieramy coraz częściej jako sposób za zakup ubezpieczenia auta. Tym bardziej, że porównanie ofert daje nam realne oszczędności, liczone często na kilkadziesiąt złotych.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności