Artykuły i porady

Kiedy nie dostaniesz odszkodowania z AC - ciekawe wyłączenia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

Wydaje Ci się, że możesz spać spokojnie, bo jesteś szczęśliwym posiadaczem ubezpieczenia AC i jesteś zabezpieczony na wszelkie możliwe sytuacje drogowe i nie tylko. Przeczytaj, kiedy towarzystwo nie wypłaci Ci odszkodowania bądź obniży jego wysokość.

Ubezpieczenia samochodowe w Polsce oferuje wiele różnych firm, zarówno mniejsze, specjalizujące tylko w ubezpieczeniach komunikacyjnych, jak i wielkie agencje ubezpieczeniowe. Wszystkie one tworzą swoją własną listę okoliczności, które wyłączają ich odpowiedzialność i na skutek których nie mają obowiązku wypłaty odszkodowania.

Do standardowych wyłączeń, które znajdują się na liście każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, należą: te powstałe w wyniku rażącego zaniedbania kierowcy, spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu czy narkotyków, w momencie, gdy dopuszczalna prędkość przekroczona była o co najmniej 30 km/h bądź wypadek został spowodowany przez samochód niezarejestrowany lub bez ważnego badania technicznego.

Sprawdź najlepszy pakiet OC/AC >>

Do innych przypadków, w wyniku których większość towarzystw uchyli się od wypłaty odszkodowania należą: gdy w momencie zaistnienia zdarzenia prowadzona była rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia słuchawek, jeśli auto zostało uszkodzone, ponieważ brało udział w wyścigu, rajdzie czy proteście czy też było użytkowane w sposób, do którego nie zostało przeznaczone. Wielu ubezpieczycieli nie wypłaci odszkodowania za szkody, które powstały w myjni, w wyniku przewożenia samochodem naszych zwierząt, rowerów czy innego sprzętu sportowego, na skutek niewłaściwego załadowania lub wyładowania auta czy zatankowania niewłaściwego paliwa.

Ważne jest zatem dokładne przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, w jakich wypadkach ubezpieczyciel nie pokryje strat, a warto takie rzeczy wiedzieć wcześniej niż tuż dowiedzieć się po kolizji czy wypadku.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności