Artykuły i porady

Kiedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie auta?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2 Głosów)

Kiedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia samochodowe dobrowolne ubezpieczenia samochodowe nnw

Podczas, gdy obowiązkowe ubezpieczenie oc zabezpiecza nas jedynie na wypadek skutków szkód, które my sami spowodujemy, dobrowolne ubezpieczenie samochodowe mają zapewnić bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie, niezależnie od sprawcy wypadku czy zdarzeń losowych.

Ubezpieczenia samochodowe to obecnie w Polsce bardzo szeroki rynek, na który składają się zarówno znane nam od lat krajowe firmy, jak i wielkie międzynarodowe koncerny finansowo-ubezpieczeniowe. Oprócz ubezpieczenia oc, które właściciel auta ma obowiązek wykupić, oferują również dodatkowe ubezpieczenia, często łączone też w pakiety. Kiedy warto się na nie zdecydować i czym kierować się przy ich wyborze?

Najczęściej potrzeba ochrony własnego mienia wzrasta wraz z wartością naszego majątku. Podczas, gdy kradzież naszego Fiata Seicento przebolejemy trochę prędzej czy później, z naszym nowiutkim Volvo może juz nie być tak łatwo. Wówczas dobrze mieć polisę AC. Autocasco zabezpiecza nas przede wszystkim od kradzieży samochodu lub jego części, wandalizmu, ale także uszkodzeń auta, które powstały z winy właściciela. Jeśli dużo podróżujesz, często sam, przyda Ci się ubezpieczenie Assistance, które zapewnia pomoc w razie wypadku lub niespodziewanej awarii na drodze. Z kolei przedmiotem ubezpieczenia NNW są skutki nieszczęśliwych wypadków, takie jak: uszkodzenia ciała, stałe uszczerbki na zdrowiu czy śmierć ubezpieczonego. Obejmuje ono i kierowcę i pasażerów auta.

Oblicz składkę ubezpieczenia OC i AC. Porównaj nawet 55 ubezpieczeń!

Dobrowolne ubezpieczenia samochodowe mogą mieć różne zakresy, które zależą od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, ale oczywiście i od ceny. Im szerszy zakres, tym większe bezpieczeństwo nasze i samochodu, ale i wyższe składki. Należy zatem dobrze się zastanowić, czego potrzebujemy i czego oczekujemy od polisy.

Trzeba jednak pamiętać, że samo OC nie chroni naszego samochodu!

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności