Artykuły i porady

Ubezpieczenie OC - jak wybrać dobrze?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 Głos)

Ubezpieczenie OC - jak wybrać dobrze? kalkulator ubezpieczenia oc ubezpieczenie OC ubezpieczenie auta

Prawie codziennie znajdujesz ofertę ubezpieczenia auta na e-mailu, od czasu do czasu dzwoni do Ciebie uprzejmy pan z informacją, że ma dla Ciebie najniższe OC na rynku, w internecie, gdzie nie spojrzysz - reklamy towarzystw ubezpieczeniowych. Co zrobić, żeby nie zgubić się w tym gąszczu reklam i rzeczywiście wybrać dla siebie najlepszą polisę ubezpieczeniową?

Ofert ubezpieczeń jest w zasadzie tyle, ile towarzystw ubezpieczeniowych, bowiem każda oferta jest inna: różne są i wysokości składek, inne mogą być i zakresy ochrony ubezpieczenia auta, jak chociażby w przypadku AC czy NNW.

Pierwszym krokiem do wybrania ubezpieczenia dla siebie powinna być analiza tego, co potrzebujemy i czego byśmy wymagali od ubezpieczenia samochodu, zwłaszcza ważne jest to w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, nieobowiązkowych.

Ubezpieczenie OC jest bowiem ubezpieczeniem obejmującym wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, uregulowanym ustawowo. Chroni ono jedynie osoby, poszkodowane z winy prowadzącego pojazd. Zakres OC jest w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym taki sam. Stąd też, jeśli wybieramy polisę OC, możemy kierować się po prostu wysokością składki, czyli szukać jak najtańszej.

Jeśli jednak zależy nam na bezpieczeństwie własnym i rodziny, warto pomyśleć o ubezpieczeniu dodatkowym. Nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne chronią samochód, jego właściciela oraz pasażerów przed najróżniejszymi wydarzeniami, do których może dojść na drodze. Jednakże ich zakres u różnych ubezpieczycieli może się różnić i to znacznie.

Naturalnie - im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej, ale i drożej. Często jednak towarzystwa ubezpieczeniowe stosują atrakcyjne pakiety łączone i wówczas, jeśli myślimy o taki właśnie pakiecie OC+AC warto im się bliżej przyjrzeć. Porównywanie tak dużej liczby ofert: wysokości składek i zakresów ubezpieczeń, jest i pracochłonne i prawie, że niemożliwe do wykonania dla kogoś, kto chce zrobić to sam.

Wyręczyć nas w tym może kalkulator ubezpieczenia oc, dostępny w Internecie. Dzięki niemu porównamy ceny oc, a także pakietów i dowiemy się, czy nie przepłacamy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Kalkulator ubezpieczenia oc pozwoli nam również na ocenę zakresu każdej oferty.

 

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności