Artykuły i porady

Ubezpieczenie OC - jak wybrać dobrze?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1 Głos)

Ubezpieczenie OC - jak wybrać dobrze? kalkulator ubezpieczenia oc ubezpieczenie OC ubezpieczenie auta

Prawie codziennie znajdujesz ofertę ubezpieczenia auta na e-mailu, od czasu do czasu dzwoni do Ciebie uprzejmy pan z informacją, że ma dla Ciebie najniższe OC na rynku, w internecie, gdzie nie spojrzysz - reklamy towarzystw ubezpieczeniowych. Co zrobić, żeby nie zgubić się w tym gąszczu reklam i rzeczywiście wybrać dla siebie najlepszą polisę ubezpieczeniową?

Ofert ubezpieczeń jest w zasadzie tyle, ile towarzystw ubezpieczeniowych, bowiem każda oferta jest inna: różne są i wysokości składek, inne mogą być i zakresy ochrony ubezpieczenia auta, jak chociażby w przypadku AC czy NNW.

Pierwszym krokiem do wybrania ubezpieczenia dla siebie powinna być analiza tego, co potrzebujemy i czego byśmy wymagali od ubezpieczenia samochodu, zwłaszcza ważne jest to w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, nieobowiązkowych.

Ubezpieczenie OC jest bowiem ubezpieczeniem obejmującym wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, uregulowanym ustawowo. Chroni ono jedynie osoby, poszkodowane z winy prowadzącego pojazd. Zakres OC jest w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym taki sam. Stąd też, jeśli wybieramy polisę OC, możemy kierować się po prostu wysokością składki, czyli szukać jak najtańszej.

Jeśli jednak zależy nam na bezpieczeństwie własnym i rodziny, warto pomyśleć o ubezpieczeniu dodatkowym. Nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne chronią samochód, jego właściciela oraz pasażerów przed najróżniejszymi wydarzeniami, do których może dojść na drodze. Jednakże ich zakres u różnych ubezpieczycieli może się różnić i to znacznie.

Naturalnie - im szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepiej, ale i drożej. Często jednak towarzystwa ubezpieczeniowe stosują atrakcyjne pakiety łączone i wówczas, jeśli myślimy o taki właśnie pakiecie OC+AC warto im się bliżej przyjrzeć. Porównywanie tak dużej liczby ofert: wysokości składek i zakresów ubezpieczeń, jest i pracochłonne i prawie, że niemożliwe do wykonania dla kogoś, kto chce zrobić to sam.

Wyręczyć nas w tym może kalkulator ubezpieczenia oc, dostępny w Internecie. Dzięki niemu porównamy ceny oc, a także pakietów i dowiemy się, czy nie przepłacamy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Kalkulator ubezpieczenia oc pozwoli nam również na ocenę zakresu każdej oferty.

 

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

 3. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności