Artykuły i porady

Jak znaleźć najtańsze OC na rynku?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

W ciągu ostatnich lat, liczba posiadaczy samochodów znacznie wzrosła. W związku z tym, wzrosło również zapotrzebowanie na ubezpieczenie pojazdów. Najpopularniejszym ubezpieczeniem jest te od odpowiedzialności cywilnej (OC). Na przeciw rosnącemu zainteresowaniu polisami ubezpieczeniowymi obejmującymi pojazdy mechanicznie, wyszły ubezpieczalnie, zalewając nas dziesiątkami ofert. Jak odnaleźć się na rynku ubezpieczeń i jak wybrać zarówno najtańsze OC, jak i najkorzystniejsze?

Pierwszym sposobem by znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową dla naszego samochodu, jest samodzielne badanie rynku ofert za pomocą Internetu. Bazując na reklamach, z którymi stykamy się codziennie, można odwiedzać strony internetowe interesujących nas ubezpieczalni i zapoznać się z oferowanymi warunkami polis. Jednakże, ta metoda jest czasochłonna i niekoniecznie skuteczna. Czy jesteśmy ekspertami w dziedzinie ubezpieczeń i wiemy na co zwracać szczególną uwagę? Otóż nie - istnieje więc ryzyko, że padniemy ofiarami dobrej kampanii marketingowej i skusimy się na wykup polisy o bardzo niskiej cenie, lecz o niezbyt korzystnych dla nas warunkach.

Jednakże na przeciw temu problemowi wychodzą same ubezpieczalnie, oferując na swoich stronach internetowych tzw. kalkulatory. Pozwala one wyliczyć składkę ubezpieczeniową po wprowadzeniu przez nas odpowiednich danych. Dane te dotyczą samochodu (rok produkcji, przebieg, historia wypadkowa) oraz samego posiadacza/kierowcy (wiek, czas posiadania prawa jazdy). Cały proces jest bezpieczny i wiarygodny - jak zapewniają wszystkie ubezpieczalnie - zatem nasze dane personalne nie są zagrożone. Kalkulator składek to z pewnością wielkie udogodnienie dla wielu kierowców, którzy poszukują nowych polis. 

Biorąc po uwagę, że obecnie jest mnóstwo ubezpieczalni na rynku i zajęłoby nam bardzo dużo czasu, by wejść na stronę internetową każdej i obliczyć swoją potencjalną składkę - można rozważyć jeszcze jedną opcję. W sieci bowiem znajdziemy wiele renomowanych portali, które po wprowadzeniu odpowiednich danych nie tylko wyliczą dla nas wysokość składki ubezpieczenia, ale także przedstawią zestawienie najkorzystniejszych ofert kilku, kilkunastu, a może i więcej ubezpieczalni. To świetne rozwiązanie dla tych, co żyją w ciągłym pośpiechu i nie są w stanie poświęcić więcej czasu na poszukiwanie najkorzystniejszej polisy ubezpieczeniowej. Portale te aktualizują dane na bieżąco, więc nie ma obawy, że przedstawione zestawienie nie jest zgodne z prawdą. 

Istnieje wiele sposobów na wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla naszego pojazdu. Jednakże, włączenie Internetu do naszych poszukiwań, może okazać się bardzo wygodne i skuteczne. Oprócz wyodrębnienia najkorzystniejszej oferty spośród dziesiątek innych, możemy liczyć na wykup polisy również przez Internet. Dzięki temu, możemy ubezpieczyć nasz samochód nie wychodząc nawet z domu! Zatem do dzieła - wybierz najtańsze OC i ciesz się z bezpiecznej jazdy swoim samochodem!

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Polecamy

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności