Artykuły i porady

Ile można zyskać na zmianie ubezpieczyciela?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Ile można zyskać na zmianie ubezpieczyciela? tanie ubezpieczenie oc polisa oc polisa AC

Rosnące ceny benzyny, wysokie koszty napraw, obowiązkowe przeglądy i do tego drogie polisy OC - wszystko to powoduje, że szukamy obniżek, gdzie się da. A jeśli chodzi o auto to wpływu na ceny paliw, podobnie jak na cennik warsztatów samochodowych nie mamy. Pozostaje nam jedno rozwiązanie - znaleźć tanie ubezpieczenie oc.

Na rynku ubezpieczeń samochodowych pojawia się coraz więcej nowych towarzystw, konkurencja więc rośnie, a ubezpieczyciele prześcigają się w oferowaniu ofert promocyjnych, z dodatkowymi zniżkami i bonusami. Ofert jest mnóstwo, a im więcej ubezpieczeń, tym trudniej wybrać o najlepsze dla nas.

Porównanie ich jednak ułatwiają nam ogólnodostępne kalkulatory, dostępne w internecie. Dzięki nim znajdziemy dobrane do naszych kryteriów i zapotrzebowań tanie ubezpieczenie OC. Co więcej - dzięki nim znajdziemy również korzystną ofertę łączącą tanie ubezpieczenie OC i AC. Bo pamiętajmy o zasadzie - w pakiecie taniej. Jest to duże udogodnienie, gdyż nawet jeśli jesteśmy świadomi swoich zniżek, to bez odpowiedniego rozeznania się w cenach i zakresie ubezpieczenia wszystkich towarzystw, łatwo jest przeoczyć tę najkorzystniejszą dla siebie.

Przez internet możemy również dokonać zakupu ubezpieczenia, a nawet przeczytać opinie o wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jest to ważne ze względu na wciąż liczne skargi klientów na ubezpieczyciela.

Najtańszy pakiet OC+AC? Znajdziemy go dla Ciebie!

Często "trzymamy się" jednego towarzystwa od lat, bo nie chce nam się go zmieniać. Zmiana jednak może się okazać bardzo korzystnym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. W miarę więc jak pojawiają się nowi gracze na ubezpieczeniowym rynku, opłaca się raz w roku, tuż przed wygaśnięciem OC, przejrzeć oferty.

Tym bardziej, że korzystając z internetowych porównywarek ubezpieczeń zrobimy to szybko i nie wychodząc z domu. A ceny polis mogą być naprawdę bardzo różne, różnice w cenach mogą wahać się nawet między 250-300 zł.

 

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności