Towarzystwo ubezpieczeniowe BENEFIA działa na terenie Polski od 1999 roku. Ubezpieczyciel w swojej ofercie ma zarówno produkty dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. A co, jeśli nie chcemy dalej korzystać z zapewnianej przez niego ochrony? W jaki sposób można rozwiązać umowę ubezpieczeniową z firmą BENEFIA?
Co oferuje BENEFIA?
Towarzystwo ubezpieczeń BENEFIA posiada w swojej ofercie:
- ubezpieczenia komunikacyjne, w tym: OC, AC i GAP,
- ubezpieczenia majątkowe,
- ubezpieczenia zdrowotne,
- ubezpieczenia dla biznesu,
- ubezpieczenia indywidualne na życie,
- bankassurance,
- fundusze.
NNW i assistance
Oprócz standardowej polisy OC i AC, w towarzystwie ubezpieczeniowym BRNEFIA możemy także wykupić:
- NNW - ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierującego i pasażerów pojazdu, które zapewnia poszkodowanym świadczenie w przypadku trwałego uszkodzenia ciała lub innego rodzaju trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW jest ważne we wszystkich krajach europejskich oraz Maroku, Tunezji, Izraelu oraz Iranie. Umowę ubezpieczeniową można zawrzeć na różne sumy ubezpieczenia – maksymalnie do 20 000 zł. Polisę wykupuje się na okres 12 miesięcy;
- ASSISTANCE SOS - ubezpieczenie pomocy osobom, które napotkają na problemy w trakcie podróży pojazdem. Polisa zapewnia pomoc w przypadku awarii lub wypadku auta. W ramach ubezpieczenia możemy skorzystać z usług takich jak: naprawa samochodu na miejscu zdarzenia lub odholowanie go do warsztatu naprawczego. Z polisy tej mogą skorzystać tylko właściciele pojazdów z okresem eksploatacji do 10 lat.
Jak zrezygnować z ubezpieczenia?
Wniosek o wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej z firmą BENEFIA możemy pobrać i wydrukować ze strony: http://wypowiedzenieumowyoc.pl/benefia. Dokument ten należy wypełnić, podpisać i dostarczyć do towarzystwa ubezpieczeniowego. Można to zrobić w następujący sposób:
- listownie, wysyłając rezygnację na adres:
BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
ul. Rydygiera 21A
01-793 Warszawa
Ważne, aby wypowiedzenie przesłać do ubezpieczyciela listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Taki sposób postępowania zapewni nam gwarancję otrzymania przez ubezpieczyciela wypowiedzenia wraz z terminem jego otrzymania.
- poprzez e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W tym przypadku wypowiedzenie mailowe powinno być w formie skanu lub zdjęcia i zawierać własnoręczny podpis właściciela pojazdu.
- faksem na numer: 22 544 14 74
W tym przypadku ważne jest, aby zachować potwierdzenie nadania faksu.
Kiedy złożyć wypowiedzenie?
Aby wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej było skuteczne, powinno wpłynąć do ubezpieczyciela najpóźniej przedostatniego dnia okresu ubezpieczenia. W przypadku, gdy dokumenty wypowiedzenia dotrą do BENEFII po wskazanym terminie, rozwiązanie umowy będzie nieważne, co skutkuje kontynuacją ubezpieczenia i obowiązkiem opłacenia składki.