Artykuły i porady

Rozwiązanie umowy z ERV

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

27916-Rozwiazanie-umowy-z-ERV

Firmy ubezpieczeniowe oferują coraz bardziej zróżnicowane ubezpieczenia, coraz lepiej dostosowując je do potrzeb klientów. Mimo to może okazać się, że wykupiona polisa nam po prostu nie odpowiada. W takim przypadku możemy rozwiązać umowę. Pokazujemy, jak to zrobić w ERV.

Polski oddział ubezpieczyciela należy do grupy ERV Europäische Reiseversicherung AG, która prężnie działa na międzynarodowym rynku już od ponad wieku. Co ciekawe, towarzystwo ubezpieczeniowe spod znaku ERV specjalizuje się w ubezpieczeniach podróży, które u innych ubezpieczycieli często stanowią tylko dodatkowy segment w ofercie. Tymczasem ERV proponuje bardzo szeroki wachlarz polis turystycznych - od indywidualnych po grupowe, również pakiety dla aktywnych turystów, uprawiających mniej lub bardziej ekstremalne sporty. Do tego ERV współpracuje również z biurami podróży w zakresie ubezpieczeń dla ich klientów.  

Odstąpienie od umowy - do 7/30 dni

Jeśli zawarliśmy umowę ubezpieczenia podróżnego na czas dłuższy niż pół roku, mamy 30 dni na odstąpienie od umowy. Termin ten nie dotyczy przedsiębiorców, którzy mogą odstąpić od umowy tylko w ciągu 7 dni od daty jej zawarcia. Warto jednak pamiętać, że i tak jesteśmy zobowiązani do opłacenia składki za okres, w którym umowa obowiązywała, zanim została rozwiązana. Gdy zdecydujemy się na zrezygnowanie z umowy, ERV zwróci nam część zapłaconej składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Rezygnacja z umowy - po 30 dniach

W przypadku wykupienia polisy, która będzie nas chroniła dłużej niż 30 dni, możemy z niej zrezygnować w każdej chwili, ale trzeba pamiętać, że obowiązuje nas 30-dniowy okres wypowiedzenia. Podobnie jak w poprzednim przypadku otrzymamy zwrot części składki za niewykorzystany okres ochrony. Sami również musimy jednak zapłacić - za okres, w którym objęci byliśmy ochroną.

Termin wypowiedzenia lub odstąpienia

Trzeba pamiętać, że za datę odstąpienia albo wypowiedzenia umowy ERV uważa dzień, w którym pismo z takim wypowiedzeniem wpłynęło do ubezpieczyciela, a nie dzień jego wysłania. Należy na to zwrócić uwagę, żeby potem uniknąć nieporozumień.

Do wniosku wypowiedzenia należy jeszcze dołączyć oryginał polisy albo certyfikat, a do tego potrzebny jest jeszcze wniosek o zwrot składki, gdy ta została już opłacona. To, ile ERV nam zwróci pieniędzy, ustalane jest proporcjonalnie do okresu ubezpieczenia, który nie został wykorzystany.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności