Artykuły i porady

Rozwiązanie umowy z ERV

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

27916-Rozwiazanie-umowy-z-ERV

Firmy ubezpieczeniowe oferują coraz bardziej zróżnicowane ubezpieczenia, coraz lepiej dostosowując je do potrzeb klientów. Mimo to może okazać się, że wykupiona polisa nam po prostu nie odpowiada. W takim przypadku możemy rozwiązać umowę. Pokazujemy, jak to zrobić w ERV.

Polski oddział ubezpieczyciela należy do grupy ERV Europäische Reiseversicherung AG, która prężnie działa na międzynarodowym rynku już od ponad wieku. Co ciekawe, towarzystwo ubezpieczeniowe spod znaku ERV specjalizuje się w ubezpieczeniach podróży, które u innych ubezpieczycieli często stanowią tylko dodatkowy segment w ofercie. Tymczasem ERV proponuje bardzo szeroki wachlarz polis turystycznych - od indywidualnych po grupowe, również pakiety dla aktywnych turystów, uprawiających mniej lub bardziej ekstremalne sporty. Do tego ERV współpracuje również z biurami podróży w zakresie ubezpieczeń dla ich klientów.  

Odstąpienie od umowy - do 7/30 dni

Jeśli zawarliśmy umowę ubezpieczenia podróżnego na czas dłuższy niż pół roku, mamy 30 dni na odstąpienie od umowy. Termin ten nie dotyczy przedsiębiorców, którzy mogą odstąpić od umowy tylko w ciągu 7 dni od daty jej zawarcia. Warto jednak pamiętać, że i tak jesteśmy zobowiązani do opłacenia składki za okres, w którym umowa obowiązywała, zanim została rozwiązana. Gdy zdecydujemy się na zrezygnowanie z umowy, ERV zwróci nam część zapłaconej składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Rezygnacja z umowy - po 30 dniach

W przypadku wykupienia polisy, która będzie nas chroniła dłużej niż 30 dni, możemy z niej zrezygnować w każdej chwili, ale trzeba pamiętać, że obowiązuje nas 30-dniowy okres wypowiedzenia. Podobnie jak w poprzednim przypadku otrzymamy zwrot części składki za niewykorzystany okres ochrony. Sami również musimy jednak zapłacić - za okres, w którym objęci byliśmy ochroną.

Termin wypowiedzenia lub odstąpienia

Trzeba pamiętać, że za datę odstąpienia albo wypowiedzenia umowy ERV uważa dzień, w którym pismo z takim wypowiedzeniem wpłynęło do ubezpieczyciela, a nie dzień jego wysłania. Należy na to zwrócić uwagę, żeby potem uniknąć nieporozumień.

Do wniosku wypowiedzenia należy jeszcze dołączyć oryginał polisy albo certyfikat, a do tego potrzebny jest jeszcze wniosek o zwrot składki, gdy ta została już opłacona. To, ile ERV nam zwróci pieniędzy, ustalane jest proporcjonalnie do okresu ubezpieczenia, który nie został wykorzystany.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

 3. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności