Artykuły i porady

Najczęściej zadawane pytania na temat ubezpieczenia podróży

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)

25486-Najczesciej-zadawane-pytania-na-temat-ubezpieczenia-podrozy

Wybierając się na górską wycieczkę czy egzotyczne wczasy, pamiętajmy o ubezpieczeniu podróży. Kosztuje niewiele, a może być nieocenioną pomocą, gdy złamiemy na nartach nogę czy zachorujemy wskutek zmiany klimatu. Wybierając polisę turystyczną, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Ubezpieczenie podróży to bardzo dobry instrument chroniący nas w trakcie wakacyjnych (i nie tylko) wojaży. Taka polisa może okazać się nieocenioną pomocą. O co należy jednak zapytać przed jej zakupem?

Jaki jest zakres ochrony?

Pierwszą kwestią, na która trzeba zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie podróżne, to zakres ochrony, jaką zapewni nam polisa. To właśnie on pozwoli nam odpowiedź na pytanie, czy warto w ogóle polisę kupować.

Zakres ochrony powinien być bezpośrednio związany ze specyfiką naszego wypadu. Jeśli podróż jest dłuższa, należy pomyśleć o szerszym zakresie ochrony. Przy podróży krótszej - już niekoniecznie.

Kolejna sprawa to sprawdzenie, kiedy polisa upoważni nas do ewentualnej wypłaty odszkodowania. Pamiętajmy, że ubezpieczyciele przy polisach turystycznych stosują szereg wyłączeń. Zakres ochrony zależy też od takich czynników jak miejsce wyjazdu, sposób podróżowania, rzeczy czy osoby na których ubezpieczeniu nam zależy.

Jakie są koszty polisy?

Skoro znamy już zakres ochrony, trzeba zwrócić uwagę na koszty polisy. Relatywizujmy wysokość składki ubezpieczeniowej do korzyści, jakie chcemy uzyskać. Oczywiste wszak jest, że im większa ochrona, tym wyższe koszty. Warto zwrócić uwagę na potencjalne promocje, a także możliwości rozszerzeń polisy. Czasami za drobną dodatkową kwotę możemy zyskać ciekawy dodatek do ochrony.

Jak mogę ją kupić?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup polisy turystycznej, warto wiedzieć, w jaki sposób można ją kupić. Takie polisy możemy zwykle nabyć drogą internetową, ale też u ubezpieczyciela lub w biurach podróży. Przy kupnie polisy online dobrze jest wiedzieć, jak długo będziemy czekać na dokumenty.

Jak wygląda likwidacja szkody?

Niezbędne będzie zdobycie informacji na temat numerów ubezpieczyciela oraz procedur, które będzie trzeba przejść w chwili wystąpienia szkody. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak wykorzystać ochronę, którą polisa nam zapewnia.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności