Artykuły i porady

Co mi dają stałe dochody?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (1 Głos)

stabilność - 2 kupki kamienie

Systematyczne dochody zapewniają nam możliwość skorzystania z pewnego sektora dóbr, na które bezrobotni nie mogą sobie pozwolić. Życie nie jest usłane różami.

Istnieje wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu a mogą skutecznie zniwelować nasze plany na kolejne lata. Kryzys gospodarczy, który istnieje na rynku światowym powoduje, że stabilność zatrudnienia stoi pod wielkim znakiem zapytania. Nieostrożni kierowcy na drogach mogą spowodować nasz trwały uszczerbek na zdrowiu. A to wszystko bez naszej winy. W takiej sytuacji powinniśmy pomyśleć jak możemy się zabezpieczyć. Nie poruszamy kwestii etycznej, bądź duchowej, mówimy o stabilności finansowej w przypadku zdarzeń losowych. Takiego rozwiązania nie znajdziemy w kościele czy też w niedzielnej szkółce. Musimy udać się do odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego i przeanalizować dostępne ubezpieczenia. Czym są takie dokumenty? Są to formy prawne, które wiążą jedną jak i drugą stronę stosownymi punktami. W momencie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku bądź zdażenia, na które polisa nas ubezpiecza firma ubezpieczeniowa ma obowiązek wypłacić nam wszelkie roszczenia. Ma obowiązek? W sytuacji, gdy zdarzenie, które nas dotknęło nie znajduje się w odpowiednim sektorze wyłączeń i wykluczeń. Co w przypadku ubezpieczeń związanych z finansowaniami z ramienia banku? Tutaj pojawiają się jeszcze większe problemy. Jeżeli w momencie kredytowania stracimy pracę a posiadaliśmy odpowiednie ubezpieczenie w tym zakresie towarzystwo ubezpieczeniowe musi wypłacić banku całą należną mu kwotę. Jak wiemy taka czynność jest wykonywana zawsze. Jakie są tego następstwa?

Bardzo często musimy spotkać się z przedstawicielami takiej instytucji na drodze sądowej. Czym to jest spowodowane? Poniesieniem strat z tytułu wykonanej czynności ubezpieczeniowej, która nie jest na rękę żadnej instytucji.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności