Artykuły i porady

Polacy nie wykupują AC

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 Głos)

Polacy nie wykupują AC

Opublikowane niedawno przez Ergo Hestię wyniki badań wskazują, że jedynie 27% Polaków decyduje się na wykupienie ubezpieczenia Autocasco.

Jest to co prawda nieznaczny, ale wzrost w porównaniu do roku 2011. Wciąż jednak ubezpieczenie AC nie jest u nas popularne. Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które może wykupić każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu.

Zawarcie polisy AC jest potwierdzone przez umowę podpisywaną z dowolnie wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym zazwyczaj na okres jednego roku. Zasady oraz zakres Autocasco określone są w przygotowanym przez towarzystwo dokumencie tzw. Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Ubezpieczenie AC dostępne jest w różnych wariantach, które opisują jego zakres, zawierający listę wypadków i sytuacji, w których towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie. Im wyższy wariant, tym szerszy zakres ubezpieczenia, ale niestety też i wyższa cena.

Jeśli zatem, jak wynika z raportu TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie, tylko 7 na 10 polskich kierowców wykupuje polisę AC, oznacza to, że w większości przypadków kierowcy naprawiają samochody po kolizjach czy stłuczkach na własny koszt. A to niestety kosztuje. Z badania przeprowadzonego w polskich warsztatach samochodowych wynika bowiem, że większość napraw to koszt od 2 do 5 tys., a ponad 20% to naprawy kosztujące ponad 5 tys. zł. Cennik napraw warsztatowych potrafi być naprawdę wysoki, zwłaszcza jeśli kupujemy nowe części, a napraw dokonujemy w sprawdzonych, dobrych, a tym samym i drogich warsztatach.

Pomoc drogowa i auto zastępcze nawet w OC? To możliwe!

Ubezpieczenie Autocasco warto mieć wykupione i ze względu na wysoką liczbę wypadków i kolizji w Polsce, ale niestety też i ze względu na częste kradzieże aut. Ubezpieczenie AC wykupione w określonym wariancie gwarantuje wypłatę odszkodowania i w takim wypadku. Coraz nowocześniejsze metody stosowane przez złodziei sprawiają, że każdy kierowca musi się obawiać kradzieży, ale wykupienie Autocasco powoduje, że mogą spać spokojniej.

Czytaj w tym temacie

Najczęściej czytane artykuły

 1. Jak naliczane są zniżki w OC?

  Zakres ubezpieczenia oc jest zawsze taki sam, jedn…

  Czytaj dalej

 2. Jaka kara za brak oc?

  Koszt wykupu polisy OC jest stosunkowo niewielki w…

  Czytaj dalej

 3. Ubezpieczenie OC - zmiany w 2013

  Na skutek nowelizacji ustawy o działalności ubezpi…

  Czytaj dalej

Finanse osobiste

 1. Bankowe Produkty Kredytowe

  Oprócz produktów oszczędnościowych, wśród których …

  Czytaj dalej

 2. Jak porównywać oferty kredytów?

  Jeżeli potrzebujemy zasilenia naszego budżetu doda…

  Czytaj dalej

 3. Najlepsze konta osobiste

  Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach niezbęd…

  Czytaj dalej

 4. Oprocentowanie nominalne i rzeczywiste

  Banki w reklamach swoich produktów kredytowych kus…

  Czytaj dalej

 5. Oszczędzaj z bankiem

  Obecnie banki oferują kilka rozwiązań przydatnych …

  Czytaj dalej

W portalu tym w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikowi wykorzystywane są pliki cookies (ciasteczka). Możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce internetowej. Polityka prywatności